VIDI X Game Dev Challenge 2024

 VIDI X Game Dev Challenge 2024

Početkom ove školske godine je Gimnazija Bjelovar u sklopu javne nabave CARNET-a dobila pet Vidi X mikroračunala za potrebe provođenja redovne nastave ali i rada s darovitim učenicima. Tijekom zime jepokrenut natječaj VIDI X Game Dev Challenge 2024 u kojem su pozvani učenici da izrade edukativnu igru upravo za to računalo koje smo i mi u tom trenutku posjedovali. Dvoje učenika se odvažilo odazvati ovom izazovu i okušati se u developerskim vodama. Leon Klemše, učenik 3.a razreda i Tibor Brestovac, učenik 4.d razreda pod vodstvom mentorice Mihaele Kelava, činili su tim imena “LeTiM” i izradili su igru kojoj su dali ime “Pi Destructor”. Igra je inspirirana starom arkadnom igrom Space invaders, a edukativna komponenta se sastoji u tome što igrač treba uništiavati znamenke broja pi koje padaju s vrha ekrana. Iako uvijek ima prostora za poboljšanje, stručni žiri je prepoznao kvalitetu ideje i kreativnost izvedbe te spomenutom radu dodijelio izvanrednu drugu nagradu. Učenicima su na svečanoj dodjeli koja se održala u sklopu MUZZA tjedna znanosti, u subotu 13.4. 2024. dodijeljeni poklon paketi sponzora White Shark.

Cijelo iskustvo je bilo izuzetno poticajno za učenike. Sigurni smo da će se Leon i iduće godine okušati u razvoju neke nove ideje, dok Tiboru od srca želimo da svoj daljnji razvoj nastavi na FERu, fakultetu koji želi upisati nakon završetka srednje škole.