Zdrav um za zdravo tijelo (II)

 Zdrav um za zdravo tijelo (II)

U sklopu preventivnog projekta „ Zdrav um za zdravo tijelo“ Vršnjaci edukatori su 16.2.2023. posjetili V. Osnovnu školu Bjelovar kako bi se upoznali s njezinim radom, a 21.3.2023. dio učenika edukatora  sudjelovao je u obilježavanju dana osoba sa Down sindromom. 

Down sindrom je kromosomski poremećaj koji nastaje zbog viška jednog kromosoma ili dijela kromosoma u jezgri svake stanice tijela. Osobe sa Down sindromom imaju 47 kromosoma, dok tipični čovjek ima 46. Down sindrom se naziva i ”trisomija 21” jer postoje tri kopije 21. kromosoma . Tako je i za datum obilježavanja odabran 21. 3. kao simbolično predstavljanje tih triju kopija 21. kromosoma.

Zahvaljujemo nastavnicima i učenicima V. OŠ na gostoprimstvu i radujemo se sljedećim druženjima.

Pogledajte njihov video na sljedećem linku: https://www.facebook.com/watch/?v=137243272624685&ref=sharing