Državno natjecanje u plivanju

 Državno natjecanje u plivanju

Učenici naše škole proteklog tjedna nastupili su na državnom natjecanju iz plivanja. Natjecanje se održalo u Rijeci. Ekipa gimnazije nastupila je s mladićima i djevojkama. Ekipu mladića činili su Luka Potak, Roko Zelda, Marko Čavlović, David Gažić i Luka Mađer, dok su za ekipu djevojaka natupale Valentina Đurin, Anja Kukolj, Tara Rabatić, Ena Knezić i Ivona Crkvenac. Voditelj ekipa bio je profesor Juraj Segin.  Obje ekipe natjecale su se u disciplinama  pojedinačno 50m slobodno, 50m leptir, 50m prsno i 50m leđno. Dok se na kraju plivala štafeta 4x50m slobodno. Djevojke su se plasirala na 18. mjesto, dok su mladići osvojili 20. mjesto. Svakako treba napomenuti da je ovo prvi put da je naša županija sudjelovala na državnoj završnici iz plivanja, pa tako i naša škola. Nadamo se da se vraćamo već iduće godine.