Državno školsko natjecanje u šahu

Dana 23. studenog 2022. oko 9 sati Gimnazija Bjelovar, u sastavu Eme Bevanda, Lucijana Lujića, Lovre Mađera, Marka Jukića i Tina Slijepčevića uz pratnju Sanje Radočaj, s autobusnog kolodvora, uputila se na školsko državno natjecanje iz šaha u Poreč. Moramo napomenuti da su prijavljene ekipe bile veoma zahtjevne, s vrlo dobrim šahistima na sve četiri ploče te da je naša ekipa na početku zauzela 10. mjesto po nositeljstvu. Ujutro, 24. studenog 2022., započela su prva tri kola nakon kojih je naša ekipa zauzela čvrsto 4. mjesto što je iznenadilo većinu. Naravno, to je značilo da poslije podne ekipa igra sa ždrijebom na vrhu tablice. Iako je to značilo da ekipa ima veoma male šanse za pobjedu, već 4. kolo pokazali su da se sve može kad se hoće te su uspjeli pobijediti čvrstu ekipu MIOC iz Zadra. Nažalost, 5. i 6. kolo ekipa je izgubila te pala na 11. mjesto. To ih nije pokolebalo, te su već idući dan, 25. studenog 2022. , nakon zadnjih tri kola, uspjeli napraviti solidan rezultat te se popeti na 9. mjesto. Ekipa je rezultatom bila veoma zadovoljna budući da su se od nositeljstva na početku pomaknuli unaprijed što je jedan veliki plus.

Ema Bevanda, 4.a