Gosti iz Turske zaplesali kolo

 Gosti iz Turske zaplesali kolo

Ovaj tjedan naša je škola udomaćila goste iz Turske povodom njihovog projekta Erasmus: student mobility i job shadowing. Naše goste ovaj tjedan čekaju raznolike aktivnosti, a jedna od njih bio je i odlazak u HORKUD Golub Bjelovar. Tim povodom Golubaši su za naše goste izveli koreografije Slavonije, Splita i Korčule. Kolo je najčešći oblik narodnog plesa, koraci se brzo uče, a u kolu može sudjelovati neograničen broj plesača. Koliko se brzo uči ovaj ples, mogli su se uvjeriti i naši gosti vještim izvođenjem koraka. U kulturno-umjetničko društvo Golub goste je povela profesorica Manuela Šimek Martinić, također članica ove udruge. Ovom prilikom zahvaljujemo Udruzi HORKUD Golub Bjelovar na gostoprimstvu. Ukoliko ste zainteresirani za ples ili tamburu, učlanite se u HORKUD Golub Bjelovar, udruzi koja promovira te nastavlja kulturu i tradiciju našeg zavičaja!