Projekt Šafran

 Projekt Šafran

Povodom Dana sjećanja na holokaust i sprječavanje zločina protiv ljudskosti učenici 4. c razreda naše škole, uz pomoć profesorica Željke Holjević i Jadranke Lusavec te profesora Damira Maretića posadili su šafrane u školskom dvorištu.

To je znak sjećanja na milijun i pol židovske i ostale djece ubijene u holokaustu. Šafrane su posadili u obliku Davidove zvijezde koju su Židovi morali nositi pod nacističkom vlašću. Cvijeće nas podsjeća na svu umrlu djecu, a rascvjetali šafrani zapravo su znak neizbježnosti ili mogućnosti da će čak i nakon najtragičnijih slučajeva opet započeti novi život i da se možemo nadati kako će život biti bolji nego prije.

Projektom se želi postići sjećanje na nevine žrtve strahovitog nacističkog zločina te kontinuirano učenje o važnosti tolerancije, uvažavanja i prihvaćanja različitosti.

Ivona Kušec, 4. c