Projekt „Jugend debattiert“

 Projekt „Jugend debattiert“

Projekt „Jugend debattiert“ (Mladi debatiraju) međunarodno je natjecanje za učenike DSD-škola iz srednje, istočne i južnoistočne Europe. U Hrvatskoj je po prvi puta održan 2019., a naša se je škola u projekt uključila 2020. kada nas je u finalnom natjecanju predstavljao učenik Lovro Žagar (iz tadašnjeg 2.c razreda). Ove školske godine ponovno imamo predstavnika naše škole u završnici natjecanja, a to je učenica Nika Žarec iz 3.c razreda. Nika je u travnju izborila ulaz u polufinale te je s osmero najboljih učenika od 9.-11.5. sudjelovala na virtualnom usavršavanju u debati. Osim toga, za učenike i njihove mentore je od 22.-24.5. u Zadru održan niz radionica za pripremu polufinalne i finalne debate. Polufinalna debata na temu „Treba li uvesti obvezno učenje drugog stranog jezika“ održana je 25.5, a finale 26.5. na temu „Trebaju li mladi od 16. godine imati pravo glasanja“. Nika je u finalu osvojila 4. mjesto na čemu joj iskreno čestitamo. Nikin mentor bio je nastavnik Robert Poljan, prof. izvrstan savjetnik, a u pripremama za debatu pomogla joj je i volonterka iz Njemačke Clara Berninger

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *