Tko je najviše čitao ove školske godine?

 Tko je najviše čitao ove školske godine?

Već petnaestu godinu zaredom knjižnice srednjoškolskog centra organiziraju dodjelu nagrada učenicima i nastavnicima koji su najviše čitali u protekloj školskoj godini. Gimnazija Bjelovar sudjeluje u ovoj manifestaciji pet godina te svake godine nagrađuje troje učenika i jednog nastavnika na prijedlog školske knjižničarke. Ove školske godine najčitateljice naše škole su učenice 1. c razreda, Klara Bohaček i Jana Dominković. Ove školske godine odlučili smo dodati jednu novu kategoriju te smo birali i najsuradnike školske knjižnice. Tako je za najsuradnicu školske knjižnice (i škole općenito) izabrana učenica 4. e razreda Patricija Špoljarić te profesorica Željka Holjević. Naše najsuradnice cijelu su godinu marljivo radile te nesebično dijelile svoje talente i znanja, stoga su zaslužno osvojile ovu nagradu.

Dodjela nagrada najčitateljima održana je 20. lipnja 2023. u knjižnici srednjoškolskog centra. Domaćin je bila Ekonomska i birotehnička škola, a u programu je sudjelovala i naša učenica, Patricija Špoljarić. Na manifestaciji sudjelovale su i ostale srednje škole, tj. najčitatelji pojedinih srednjih škola, njihovi ravnatelji i knjižničari. Ravnatelji su dijelili poklone najčitateljima svojih škola te održali kratke govore vezane uz važnost čitanja. Osim što se duhovno obogaćujemo, čitanjem stvaramo maštu, proširujemo vokabular, razvijamo komunikacijske vještine te ono izaziva ugodu i zadovoljstvo. Ujević je rekao Knjiga nije hrana, ali je poslastica. Kako nam počinju praznici i ljeto, preporučujemo da osvježenje pronađete upravo u ovakvim poslasticama.

Čestitamo nagrađenim učenicama i profesorici!

U slast!