Međužupanijsko natjecanje iz Filozofije

 Međužupanijsko natjecanje iz Filozofije

Šestoro učenika 4.d razreda plasiralo se na Međužupanijsko natjecanje iz Filozofije koje je održano 6. ožujka 2023. Uu  Srednjoj školi  Čazma (u Čazmi).

Učenici /ce su se pripremali na način da su morali pročitati i naučiti dijelove iz djela odabranih filozofa. Tema ovogodišnjeg natjecanja na svim razinama je : Osobitost estetike kao filozofske discipline.

Učenici/ce uz test znanja koji obuhvaća gradivo filozofije i propisanu literaturu pišu i filozofski esej, gdje dolazi do izražaja njihova sposobnost logičkog postavljanja argumenata i protuargumenata te sposobnost  kritičkog promišljanja i analiziranja.

Svi učenici/e su pokazali/e zavidnu razinu vladanja temom i tehnikom pisanja što pokazuje  osvojeno drugo mjesto na Međužupanijskom natjecanju.  Drugo mjesto osvojio je učenik Martin Vrbovčan.

Profesorica Željka Holjević svim učenicima/ama od srca čestita na uspjehu.