Najbolji srednjoškolski projekt

 Najbolji srednjoškolski projekt

U subotu 2. srpnja 2022. održan je Dan inovacija@Alpha Centauri u organizaciji STEMI-ja, Infobipa i A1 učenici osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske koji su tijekom ove školske godine sudjelovali u projektu Škola budućnosti imali su priliku cijeli dan boraviti na novom futurističkom kampusu i upoznati se s mnoštvom novih tehnologija: robotima svih vrsta i oblika, AR, VR, simulatorima, senzorima, gaming trendovima. Tijekom događanja, podijeljene su nagrade najboljim chatbotima izrađenima tijekom projekta. Nagradu u iznosu od 8000 kn za najbolji srednjoškolski projekt osvojili su naši učenici Larisa Jurjević, Ema Sedlić, Dora Šumbera i Martin Vrbovčan. Posebno ističemo prezentaciju Eme Sedlić koja je za svoju izvedbu pri prezentaciji rada dobila pohvalu organizatora i poticaj da nastavi raditi na razvoju svojih prezentacijskih vještina. Za dobiveni iznos, škola će dobiti STEM opremu po svom izboru pomoću koje će dodatno modernizirati nastavu i povećati raznolikost ponude izvannastavnih sadržaja.