Noć knjige 2022.

 Noć knjige 2022.

Povodom obilježavanja Noći knjige u kupoli Gimnazije Bjelovar održao se čitateljski susret. Na susretu, održanom 25. travnja 2022., okupili su se učenici i profesori, pravi ljubitelji knjiga i glazbeni kreativci. Ovogodišnja tema Noći knjige ,,Knjiga kao prostor slobode” obilježena je čitanjem knjiga koje su iz određenih razloga bile zabranjene u prošlosti. Raspravljalo se o zabranjenim knjigama, cenzuri, čitale su se zabranjene knjige i odigrao kviz. Sudionici su donijeli zaključak kako svi imamo pravo na slobodu izražavanja, kao i pravo na slobodan pristup informacijama. Stoga bi svatko trebao imati pravo na slobodan odabir knjige koju želi čitati. U knjižnicama ne bi smjela postojati cenzura, a o ,,tabu temama” koje se spominju u književnim djelima treba raspravljati s vršnjacima i odraslima. Kroz čitanje i raspravu, mladi čitatelji se suočavaju s određenim situacijama i aktualnim problemima te će znati reagirati ako se nađu u takvim ili sličnim situacijama.

Hvala svim sudionicima koji su iskoristili svoje pravo na čitanje i sudjelovali u obilježavanju ovogodišnje Noći knjige!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *