Debatni klub Gimnazije Bjelovar na međužupanijskom Natjecanju u debati

 Debatni klub Gimnazije Bjelovar na međužupanijskom Natjecanju u debati

2. i 3. ožujka 2024. u Ekonomskoj školi Velika Gorica održana je međužupanijska razina Natjecanja u debati za kontinentalnu Hrvatsku za srednje škole u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje i Hrvatskog debatnog društva. Na natjecanju je sudjelovalo 15 timova i njihovih mentora iz devet gradova: Gline, Siska, Bjelovara, Kutine, Pregrade, Virovitice, Nove Gradiške, Županje i Velike Gorice. Natjecanje se sastojalo od šest kola. Četiri kola debatiralo se na pripremljenu tezu: „ODSD patenti donose više štete nego koristi“, a dva kola debatiralo se na ad hoc teze: „ODB legalizirao eutanaziju“ i „ODS da bi država trebala zabraniti kockarskim tvrtkama sponzoriranje timova i liga“. Prvo su mjesto osvojili Siščani, drugo i treće Velikogoričani, a debatni klub Gimnazije  Bjelovar osvojio je 4. mjesto s timom u kojem su sudjelovale Irma Miličevič, Iva Pogledić i Magdalena Roland, učenice 3. d. Školu su na turniru predstavljali i mladi debatanti Izidora Bosanac, Nika Zobec, Nikolina Majetić, Aljoša Petrović (učenici prvih razreda) te Eva Caktaš i Žarko Adamović (učenici drugih razreda), a voditeljica kluba prof. Mirjana Maretić ponosna je na sve svoje debatante jer su se tijekom turnira trudili dati sve od sebe.