LiDraNo – gradska smotra 2023.

 LiDraNo – gradska smotra 2023.

U petak 10. veljače u Bjelovarskom kazalištu održana je LiDraNo – Gradska smotra učenika srednjih škola grada Bjelovara. Domaćin ovogodišnjeg natjecanja bila je naša škola, a nakon uvodnih riječi ravnateljice, profesorice Tanje Mamić, uživali smo u bogatom dramsko-scenskom izrazu od 12 pojedinačnih i 3 skupna nastupa.

Stručno povjerenstvo, pred kojim je bio zahtjevan posao izabrati one najbolje koji će predstavljati naš grad na županijskoj razini, činile su Erna Rudnički, mag. art., Marina Šramek, prof.  te Suzana Turković, uč. izvrsna savjetnica.

Izvrstan nastup, a time i plasman na sljedeću razinu natjecanja, ostvarila je učenica Gabriela Tomić s monologom iz Trammel the cull, Todda McGinnisa. Gabrielu je pripremila njezina mentorica, profesorica Kristina Kraljić Cuvaj.

Odličan uspjeh ostvarili su naši učenici u literarnom i novinarskom stvaralaštvu.

Literarni radovi upućeni na županijsku smotru LiDraNo 2023.:

  1. Mojoj sestri – rad učenice Lucije Prebanić, mentorica Kristina Kraljić Cuvaj, prof.
  2. Mama – rad učenice Magdalene Trnski, mentor Ivan Špoljarić, prof.
  3. Imogen – rad učenice Ive Pogledić, mentorica Mirjana Maretić, prof.

Novinarski radovi upućeni na županijsku smotru LiDraNo 2023.:

  1. Leon Klemše: Kazalište živim, dokumentarni film otkrivam, mentorica: Mirjana Maretić, prof.
  2. Lana Malogorski: Kvaliteta iznad kvantitete, mentorica: Mirjana Maretić, prof.
  3. Ivan Zrilić: Je li politika važna?, mentorica: Biljana Barišić Mudri, prof.

Čestitamo učenicima i njihovim mentorima na sjajnim rezultatima, a novu priliku za svoje nastupe imat će već 3. ožujka na županijskoj smotri LiDraNo 2023. koju će organizirati Komercijalna i trgovačka škola Bjelovar.