Debatni turnir Križanićeve Open 2023

 Debatni turnir Križanićeve Open 2023

Debatni klub Gimnazija Bjelovar sudjelovao je u turniru Križanićeve Open koji se održao 14. i 15. siječnja 2023. u Zagrebu. Turnir tradicionalno organiziraju voditelji četiriju debatnih klubova Križanićevih gimnazija, a organiziran je u dvije istovremene turnirske trake, na hrvatskom i engleskom jeziku. To je omogućilo da turnir preraste u međunarodni jer su se, uz II., VII., XV.,XVI., Klasičnu gimnaziju, Gimnaziju Tituša Brezovačkog te Gimnaziju Bjelovar, natjecali debatni timovi iz Nizozemske, Estonije, Sjeverne Makedonije.

Gimnazijski debatni klub predstavljali su maturanti prirodoslovno-matematičkog smjera Vid Đođo, Martin Vrbovčan i Ema Sedlić te njihova voditeljica prof. Mirjana Maretić. Bili su 7. od ukupno 15 timova koji su se okušali u debati na engleskome jeziku, a treba istaknuti da je njihov uspjeh još i veći s obzirom na to da su bili jedini tim kojem je ovo prvi turnir te da debatni klub Gimnazija Bjelovar postoji tek 4 mjeseca, što govori o doista vrhunskoj kvaliteti bjelovarskih gimnazijalaca. Od ukupno 42 debatanta na engleskome jeziku, Vid Đođo bio je 12, Martin Vrbovčan 15, a Ema Sedlić 25. U planu im je i dalje aktivno sudjelovati na debatnoj sceni te promicati kulturu kritičkog promišljanja i komunikacijskih vještina.