Upis u prvi DSD razred

E-mail Ispis PDF

Drage učenice i učenici prvih razreda Gimnazije Bjelovar,

ovdje možete pročitati neke informacije o DSD-programu u našoj školi. 


Fakultativnu nastavu njemačkog jezika za njemačku jezičnu diplomu (Deutsches Sprachdiplom) u prvom razredu mogu pohađati učenici koji su u osnovnoj školi učili njemački jezik, a u drugom razredu gimnazije mogu se priključiti i učenici koji prije nisu učili njemački. Učenici od prvog do četvrtog razreda gimnazije dva puta tjedno slušaju predmet „Njemački jezik – Nastava za njemačku jezičnu diplomu“. Tijekom četiri godine učenici se dakle pripremaju za ispit njemačke jezične diplome koji polažu u Gimnaziji Bjelovar.


Zašto DSD?
Evo nekoliko razloga zašto je važno učiti njemački jezik u sklopu DSD-programa:

-    položeni ispit za njemačku jezičnu diplomu dokaz je odličnog poznavanja njemačkog jezika u vještinama čitanje, slušanje, pisanje i govorenje (A2/B1 i B2/C1 razina)
-    njemačku jezičnu diplomu kao dokaz poznavanja njemačkog jezika priznaju fakulteti u Njemačkoj
-    lakše dobivanje stipendija u zemljama njemačkog govornog područja tijekom studiranja
-    dodatni bodovi pri upisu na Filozofske fakultete u Hrvatskoj
-    dodatna priprema za državnu maturu
-    ispit je besplatan
-    poboljšanje komunikacijskih vještina
-    projektna nastava i nastava u malim skupinama
-    nastavu uz nastavnike Gimnazije provode i studenti iz Njemačke
-    iz fakultativne nastave dobiva se ocjena koja na kraju nastavne godine ulazi u prosjek ocjena
-    mogućnost dobivanja stipendije u Njemačkoj tijekom gimnazijskog školovanja
-    mogućnost sudjelovanja u različitim međunarodnim projektima, npr. „Jugend debattiert“


Prijava za DSD nastavu

Pri upisu u Gimnaziju Bjelovar ili kada dođete prvi dan u školu, prijavite se kod razrednika/razrednice za fakultativnu DSD-nastavu. Nije važno koji smjer gimnazije ste upisali, važno je da ste u osnovnoj školi učili njemački jezik i da u Gimnaziji odaberete nastavljački smjer njemačkog jezika. Ove školske godine će na DSD nastavi s vama raditi i njemački volonter Juri Eigel koji je dobio stipendiju da u našoj školi organizira i provodi različite projekte. Prvi DSD razred vodit će prof. Marko Rosić.

Vidimo se na DSD- nastavi!
Stručni aktiv nastavnika njemačkog jezika  
 

Izvannastavne aktivnosti