Lektira na mreži - novi projekt Hrvatske mreže školskih knjižničara

E-mail Ispis PDF

Dragi učenici,

uključite se u novi projekt školske knjižnice ,,Lektira na mreži''. O čemu se zapravo radi? Ponuđena su tri lektirna djela (Antigona / Hamlet / Životinjska farma), izaberi jedno (ili sva tri ako baš želiš J) i predstavi ih na kreativan način. Kako? Vrlo jednostavno J . Projekt ima tri faze. U svakoj fazi dobijete konkretan zadatak, tj. digitalni alat kojim ćete izraditi svoj uradak. Ne brinite, u svemu će vam pomoći vaša knjižničarka, a na raspolaganju su i nastavnice hrvatskoga jezika. Pristupite lektiri na drugačiji način i kreativno se izrazite! Ispričajte priču (djelo) kroz lažne vijesti ili stvaranjem lažnih FB stranica ili Twittera, oblikuj lektiru kroz strip… Smijete koristiti žargone, narječja, koristiti humor, dodati nove likove ili ispričati priču iz novog ugla. I da, smijete raditi u grupi (maksimalno 4 učenika po grupi). Prijavite se i predstavite lektiru na nov, zabavan i kreativan način.

Za sva pitanja obratite mi se putem Teamsa ili dolaskom u knjižnicu. Prijaviti se možete nastavnici hrvatskoga jezika ili meni (knjižničarki). Prijaviti se možete odmah, a najkasnije do 9. listopada 2020. kada kreću prvi zadatci.

S veseljem vas očekujem!!!!

Vaša knjižničarka

Izvannastavne aktivnosti

Kontakt

Tajništvo: 043.241.578 (administratorica)   
                043.220.175 (tajnica)   
Psiholog i pedagog: 043.221.310    
Zbornica: 043.220.945    
Ravnatelj: 043.241.088                
Fax:     043.220.946

Email: ured@gimnazija-bjelovar.skole.hr