Nikola Mamić pobijedio na natjecanju mladih prevoditelja!

E-mail Ispis PDF

Nikola Mamić, učenik 4. razreda prirodoslovno-matematičke gimnazije, osvojio je prvo mjesto na ovogodišnjem međunarodnom natjecanju mladih prevoditelja „Juvenes Translatores“, koje od 2007. godine organizira Europska komisija.
U natjecanju u svakoj zemlji EU sudjeluje onoliko škola koliko svaka članica ima predstavnika u Europskom parlamentu, što u slučaju Hrvatske iznosi 12. Mladi prevoditelji natječu se u konkurenciji ostalih učenika svoje zemlje. MicrosoftTeams-image 7

Natjecanje je održano online 26. studenog 2020. godine. Zadatak je bio prevesti s engleskog jezika na hrvatski tekst „Archaeological report: Brussels, 8 May 2095“. Tekst je fiktivan, a govori o  pronalascima „digitalnih“ arheologa koji su na internetu otkrili i analizirali nepoznate zapise iz „ranog“ 21. stoljeća. Naš Nikola ovaj je izazovni tekst preveo najbolje od svih hrvatskih kandidata.
Očekujemo informacije o terminu dodjele nagrada koja bi se trebala održati u Bruxellesu.  
Čestitke pobjedniku!

Izvannastavne aktivnosti