Čitanjem do zvijezda 2020./2021.

čdz

Dragi učenici,

prijavite se na projekt Čitanjem do zvijezda! Projekt se sastoji od dva dijela: kviza znanja i izrade multimedijskog uratka na temelju pročitanih (zadanih) knjiga. Ovogodišnja tema projekta je ''U svijetu knjiga'', a čitaju se sljedeće knjige: Mala pariška knjižara (N. George), Nebo puno knjiga (A. Meyerson) i Kako pronaći ljubav u knjižari (V. Henry).

Prijaviti se možete školskoj knjižničarki putem Teamsa ili dolaskom u školsku knjižnicu.

S veseljem vas očekujem! :-)

Mala pariška knjižara, Nina George

1

Mala pariška knjižara je roman o snazi knjiga, o ljubavi i čarobnim južnim krajevima. Knjižar Jean Perdu vjeruje u moć čitanja i točno zna koja knjiga liječi koju bolest duše. Zna koja liječi tugu, koja ostavljene duše, koja pomaže u odrastanju i prihvaćanju životnih činjenica kakve god one bile. On u svojoj plovećoj knjižari Pharmacie litteraire prodaje romane kao lijek. No istodobno ne zna kako bi sam sebe izliječio od jedne noći prije dvadeset jednu godinu kad ga je lijepa Provansalka Manon napustila dok je spavao. Nije ostavila ništa osim pisma – koje Perdu nije imao hrabrosti pročitati. Sve do toga ljeta. Do ljeta koje će promijeniti sve i odvesti ga iz male ulice Montagnard na putovanje u prošlost, u uspomene, u srce Provanse i natrag u život. Mala pariška knjižara Nine George prava je književna senzacija koja je oduševila ljubitelje knjiga i čitanja širom svijeta. Roman je to o čudotvornoj moći knjiga koju mogu spoznati samo najoduševljeniji čitatelji, ovisnici o knjigama koji nijednu večer ne odu na spavanje bez pročitanog retka.

Nebo puno knjiga, Amy Meyerson

2

Nebo puno knjiga dirljiv je roman o obitelji, oprostu i ljubavi prema čitanju.

Miranda Brooks odrastala je uz hrpe knjiga u knjižari ekscentričnog ujaka Billyja koji je samo za nju organizirao velike potrage za blagom. Ali na Mirandin dvanaesti rođendan Billy se tajanstveno razilazi s njezinom majkom i potpuno nestaje iz Mirandina života. O njemu više nikad ne čuje ništa. Šesnaest godina poslije, dobiva neočekivanu vijest: Billy je umro i ostavio Mirandi knjižaru „Prosperove knjige“ koja je na rubu bankrota. A ostavio joj je i svoju posljednju kartu za lov na blago.

Kad se Miranda vrati u Los Angeles u knjižari „Prosperove knjige“ – sada kao vlasnica – otkriva niz tragova koje je Billy sakrio među stranice knjiga na policama, u zaključane ladice svojega stana iznad trgovine, u samo ime knjižare. Miranda čvrsto odlučuje spasiti „Prosperove knjige“ i dovršiti Billyjev posljednji lov na blago. Uskoro će biti uvučena u tajnovitu potragu, putovanje u prošlost na kojem upoznaje ljude iz Billyjeva života, ljude koji joj otkrivaju povijest koju joj je majka zatajila – i veliku tajnu koja je razorila Mirandinu obitelj.

Kako pronaći ljubav u knjižari, Veronica Henry

3

Svatko ima priču….Hoće li ova priča imati sretan završetak?

Emilia se upravo vratila u svoj idilični rodni gradić u brdima Cotswalda da spasi obiteljsku knjižaru. Knjižara Nightingale san je svakog pravog ljubitelja knjiga, ali najbolje priče nisu samo na stranicama knjiga koje prodaje – Emilijini kupci imaju vlastite priče. Među njima su dama iz visokog društva koja krije veliku tajnu, razvedeni otac koji traži knjige kako bi čitao sa sinom, ali ima i drugi razlog za posjet knjižari, i stidljiva kuharica koja pokušava smoći hrabrosti da porazgovara s mladićem koji joj se sviđa.

A kako završava Emilijina priča? Hoće li uspjeti održati obećanje ocu i spasiti knjižaru Nightingale?

Vrh obrasca

Tajništvo: 043.241.578 (administratorica)