Nacionalna razina kviza znanja i kreativnosti Čitanjem do zvijezda

Dana 5. lipnja 2020. održana je nacionalna razina kviza znanja i kreativnosti Čitanjem do zvijezda. Kvizu znanja su pristupile dvije učenice, a održao se u školskoj knjižnici. Kviz znanja se održao on line, putem Testmoz aplikacije i trajao je 60 minuta. Na raspolaganju je bilo 75 pitanja vezanih uz knjige koje je trebalo pročitati: Vodič kroz galaksiju za autostopere (D. Adams), Fahrenheit 451 (R. Bradbury) i Divni novi svijet (A. Huxley). Učenice su postigle visoke rezultate: Marta Pocrnčić (11. mjesto); Sara Plentaj (103. mjesto).

U izradi multimedijskog uratka prisustvovale su tri učenice. Ovogodišnja tema natjecanja bila je SF - literatura za mladež. Učenice su izradile video najavu (book trailer) na temelju pročitanih knjiga te osvojile 185 bodova i zasluženo 4. mjesto na ljestvici. Učenice koje su sudjelovale u izradi booktrailera su Karla Kasalo, Marta Pocrnčić i Sara Plentaj. Za visoko mjesto na ljestvici najviše je zaslužna učenica Karla Kasalo koja je digitalno izradila crteže na temu knjige Vodič kroz galaksiju za autostopere.

Sve tri razine kviza znanja i kreativnosti Čitanjem do zvijezda pratilo je Povjerenstvo u sastavu: prof. Ivana Peulja, prof. Spomenka Vujčić te vanjska članica, učiteljica Tanja Nađ. U natjecanju kviza znanja i izradi multimedijskog uratka učenike je pripremala knjižničarka Biljana Barišić Mudri.

Na sljedećoj poveznici možete pogledati video najavu knjiga koje smo čitali za ovogodišnje natjecanje Čitanjem do zvijezda:https://animoto.com/play/YmxijL1WiQvV1qlXjwzOCA

Tajništvo: 043.241.578 (administratorica)
                043.220.175 (tajnica)