Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

E-mail Ispis PDF

18. studenoga 2019. godine u kupoli naše škole prisjetili smo se žrtve grada Vukovara, ali i svih žrtava Domovinskog rata.
Povijesna grupa pod vodstvom prof. Grgičin, vokalna skupina pod vodstvom prof. Krgović i još nekolicina učenika pripremili su prigodan program. Program je započeo pjesmom „Moja domovina“, a nastavio se tekstovima vezanim uz Vukovar i Domovinski rat te scenskim prikazom o Igoru Kačiću. Igor Kačić bio je najmlađa žrtva pokolja na Ovčari koji je tada imao samo 16 godina. Priča o Igoru i njegovoj obitelji samo je jedna od mnogih potresnih priča koje grad Vukovar skriva u svome okrilju. Nakon scenskog prikaza čuli smo pjesmu „Stoji grad“, a program je završio pjesmom „Ne dirajte mi ravnicu“ koju su otpjevali svi sudionici programa.
Ne smijemo zaboraviti Vukovar, ne smijemo zaboraviti sve ljude koji su dali život za našu domovinu, nego im trebamo odavati počast, a to je ovim programom i napravljeno, poslana je poruka: „Ne zaboravite.“
Hvala svima koji su došli i podržali nas u ovome programu!

Izvannastavne aktivnosti