Obilježavanje Europskog dana jezika

E-mail Ispis PDF

Dana 26.rujna 2019. godine u Gimnaziji Bjelovar obilježen je Europski dan jezika, a ujedno se održala i podjela DSD diploma učenicima koji su uspješno položili DSD I ispit.
Na događaj se osvrnula učenica 4.a razreda Gimnazije Bjelovar, Nika Posavac.

Europski dan jezika u mojoj školi
(Gimnazija Bjelovar)

Ja sam Nika Posavac, učenica 4.a razreda opće Gimnazije. Ovo mi je 9. godina učenja njemačkog jezika kojeg volim i rado učim. Ove godine mi se pružila prilika polaganja ispita iz njemačkoga jezika, odnosno DSD diploma na razini B1, koji sam uspješno položila i na to sam jako ponosna, iako nisam bila polaznica DSD nastave. Posebno me veseli što mi je diploma uručena na Europski dan jezika, 26. rujna. Tom prilikom smo kroz radionicu otkrili raznolikost i bogatstvo jezika te se zainteresirali za neke manje poznate jezike. Moram reći da sam ljubav prema njemačkom jeziku otkrila odlascima u Austriju gdje svake godine boravim tijekom zimskih ili ljetnih praznika. Htjela bih zahvaliti Gimnaziji te svim profesorima njemačkoga jezika na pruženoj prilici za stjecanje ove diplome koja će mi zasigurno koristiti u budućnosti. Ovom prilikom željela bih pozvati sve učenike da iskoriste ovu mogućnost jer je poznato da vrijediš onoliko koliko jezika znaš.


S poštovanjem,
Nika Posavac

Izvannastavne aktivnosti