Fil Tilen u Gimnaziji Bjelovar

E-mail Ispis PDF

filtilen1Bjelovarski gimnazijalci, učenici 2.a, 2.d i 2.e razreda sudjeluju u međunarodnom projektu pod nazivom «Pokreni promjenu». Zadaće ovoga projekta su: educirati mlade kroz audiovizualne medije, potaknuti ih na kritičko mišljenje i osnažiti za prevenciju rodno-uvjetovanog nasilja (RUN). Projekt se provodi u partnerstvu organizacija iz šest europskih zemalja: Fundació Surt (Katalonija, Španjolska), KMOP (Grčka), The Peace Institute (Slovenija), CESI (Hrvatska), Mediterranean Institute of Gender Studies (Cipar) i Feminoteka (Poljska). Nositeljica projekta je Fundació Surt (Katalonija, Španjolska). Voditeljice projekta u bjelovarskoj Gimnaziji, profesorice Željka Holjević i Vesna Krgović, osmislile su u tu svrhu niz aktivnosti koje se tijekom prošle i ove školske godine provode u školi. Prva projektna aktivnost bila je prikupljanje podataka o utjecaju rodnih stereotipa u audiovizualnim medijima na stavove i ponašanje mladih prema rodno-uvjetovanom nasilju. Drugi je korak bio održavanje radionica na temu detektiranja i preveniranja rodno uvjetovanih stereotipa u životu i u glazbi koju slušaju. Spomenute aktivnosti bile su uvod i priprema učenika za izradu samostalnoga kreativnog uratka koji će biti predstavljen na Nacionalnom festivalu za mlade pod nazivom «Pokreni promjenu», a održat će se 13. lipnja 2019. u Bjelovaru. U sklopu projekta, Gimnazija Bjelovar imala je čast ugostiti poznatog glazbenika Slavena Berića, poznatijeg pod umjetničkim imenom Fil Tilen, koji je 30. svibnja 2019. održao majstorsku radionicu za učenike/ce uključene u projekt. Glazbenik je tijekom višesatnog druženja s učenicima s velikim zanimanjem pregledao njihove radove. Nesebično je podijelio s njima svoje višegodišnje iskustvo, pomogao im svojim stručnim savjetima i tako ih usmjerio ka daljnjoj finalizaciji njihovih radova. Učenici nisu skrivali svoje oduševljenje srdačnim pristupom glazbenika, njegovom iskrenošću i strpljenjem, te velikim osobnim angažmanom u pružanju konkretne pomoći. Od srca su mu zahvalili što im je ukazao veliku čast posvetivši im velikodušno svoje slobodno vrijeme. filtilen2

Izvannastavne aktivnosti

Kontakt

Tajništvo: 043.241.578 (administratorica)   
                043.220.175 (tajnica)   
Psiholog i pedagog: 043.221.310    
Zbornica: 043.220.945    
Ravnatelj: 043.241.088                
Fax:     043.220.946

Email: ured@gimnazija-bjelovar.skole.hr