Radionica iz kemije

E-mail Ispis PDF

Dana 13.ožujka 2019.u našoj je školi održana radionica koju su izveli studenti Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije u Zagrebu Ines Topalović (naša bivša učenica), Ivan Pucko i Lana Topalović u sklopu projekta „Boje inženjerstva“. Na radionici su sudjelovali učenici izborne nastave iz kemije, maturanti koji su također prijavili kemiju kao izborni predmet na maturi te znatiželjni učenici drugog razreda. Studenti su predstavili kako izgleda studiranje na FKIT-u i što je potrebno za upis na neki od smjerova (Kemijsko inženjerstvo, Kemija i inženjerstvo materijala, Ekoinženjerstvo, Primjenjena kemija). Nakon završenog jednog od prethodno navedenih studija kemijski se inženjeri mogu brzo zaposliti u brojnim tvrtkama petrokemijske, naftne,kemijske i farmaceutske industrije te institutima. Studenti su predstavili i aktivnosti kojima se oni i njihove kolege bave u sklopu studija kao što su Studentski zbor i časopis „Reaktor ideja“ čija je glavna urednica Ines Topalović. Angažiraju se i u Studentskoj sekciji Hrvatskog kemijskog društva čiji je cilj okupljanje studenata budućih kemičara te njihovo uključivanje u znanstvena istraživanja i diskusije.
Nakon upoznavanja s Fakultetom, studenti su s učenicima odigrali kviz „Potjera“  te igru „Alias“ s pitanjima i pojmovima iz kemije. Na završetku su studenti uz asistenciju naših učenika izveli par pokusa kao što su slonova pasta, lava lampa i bojanje plamena.
Više o Fakultetu kemijskog inženjerstva i tehnologije: https://www.fkit.unizg.hr/
Veliko hvala studentima koji su gostovali u našoj školi te našim profesoricama kemije Ankici Fusić i Tanji Mamić.


                                                                                                                              Antonija Mikačević, 4.b

Izvannastavne aktivnosti