Humanost na djelu - Gimnazija Bjelovar

E-mail Ispis PDF

BOŽIĆNA HUMANITARNA AKCIJA GIMNAZIJE BJELOVAR

Povodom božićnih blagdana učenici Gimnazije Bjelovar i ove su godine sudjelovali u humanitarnim aktivnostima čiji je cilj bio pomoći socijalno ugroženim obiteljima. Humanitarna božićna priredba, kreativna radionica, literarni natječaj, posjet Domu za starije Bjelovar, darivanje siromašnih obitelji, aktivnosti su u kojima su naši učenici pokazali svoje dobro srce i nesebično izdvojili svoje vrijeme.

Jedna od prvih aktivnosti bila je kreativna božićna radionica. Na razini cijele škole organizirana je izrada božićnih čestitki i ukrasa, koji su potom bili izloženi u zbornici namijenjeni za prodaju.

Knjižničarka je pokrenula literarni božićni natječaj u pisanju poezije ili proznog teksta božićne tematike. Na natječaj su se prijavile učenice Ela Nalevka (4.b, mentorica: prof. Marina Šramek), Korana Horvatek (1.d., mentorica: prof. Ivana Peulja), Elena Dvoraček (3.e, mentorica: prof. Mirjana Maretić) i Antonia Kasalo (1.d, mentorica: prof. Ivana Peulja). Pristigle radove ocijenilo je stručno povjerenstvo u sastavu profesorica hrvatskog jezika Marine Šramek i Kristine Kraljić te knjižničarke Biljane Barišić Mudri. Iako su najviše bodova osvojile učenice Ela Nalevka i Korana Horvatek, odlučili smo nagraditi sve učenice koje su sudjelovale u natječaju.

Dana 11. prosinca 2018. posjetili smo Dom za starije osobe, kako smo i obećali na prijašnjem posjetu. Ponovno smo razveselili štićenike Doma izvedbom nekoliko prigodnih glazbenih točaka, a posjet su upriličile učenice Dejana Misirača kazivanjem poezije ,,Dobrota Badnjaka'' te učenice Ivona Aušperger i Stela Majurec čitajući priču ,,Božić u Šapudlu'' Pavla Pavličića. Učenike su vodile profesorice Vesna Krgović i knjižničarka.

Već idući dan, 12. prosinca, u kupoli naše škole održana je humanitarna božićna priredba pod sloganom ,,Četiri za pet'': četiri generacije gimnazijalaca pomažu pet socijalno ugroženijih obitelji. Ulaznica za priredbu su bili dobrovoljni prilozi, novčani ili u obliku živežnih namirnica. Program je bio raznolik; uz nekoliko recitacija i prikaza božićne priče, sveukupnu atmosferu dodatno su uljepšali naši glazbenici, tamburaški sastav i školski zbor pod ravnanjem profesorice Vesne Krgović. Recitacije su izvodili učenici 1.c razreda: Ivan Šćuric, Luka Španja, Dora Jurić, Dario Kambić i Šimun Crnković (mentorica: profesorica Marina Šramek) te učenice trećih razreda: Dejana Misirača i Ena Starčević (mentorica: Biljana Barišić Mudri). Učenice Ana Marija Horvat, Dejana Misirača i Ena Starčević, koje su ujedno i polaznice Bjelovarskog kazališta, počastile su učenike i ostale uzvanike prikazom priče ,,Jabuke božićnice'' (mentorica: knjižničarka Biljana Barišić Mudri). Tamburaški sastav činili su učenici: Iva Čavlović, Luka Diktić, Ela Hamzić, Ivan Jokić, Nives Kovačević, Bruno Laktaš, Selin Nikolić-Šipek. Članovi vokalnog sastava bili su: Sara Andričić, Korana Horvatek, Lucija Radoš, Petra Rajić, Petra Stančin, Mirta Studen, Karla Štefan, Lana Trempetić, Lea Virovac. Učenici koji su bili glazbene prateće dionice: Ela Hamzić (gitara), Lovro Lukačić (gitara i vokalni solist), David Palijan (klavijature i gitara). Priredbu je moderirala profesorica Mirjana Maretić, a kupolu su ukrasili učenici s profesoricom Andreom Pratnemer i knjižničarkom.

IMG-073f9c9d0cea8f258d116ad485cc1c10-VIMG-6a80ed17651b8817780b64b9722d7f07-V

Humanitarnom priredbom, prodajom čestitki i ukrasa te novčanom razrednom donacijom, prikupili smo 4 280 kuna kojima smo kupili živežne namirnice i podijelili ih pet socijalno potrebitim obiteljima, čije smo adrese dobili u suradnji s bjelovarskim Caritasom. Ove obitelji su posjetili naši učenici Lucija Šogorić, Kristina Milović, Dejana Misirača, Lucija Barešić, Luka Diebalo, Rebeka Devčić i Ivana Crkvenac u pratnji ravnatelja Želimira Vujića, pedagoginje Spomenke Vujčić, profesorice Željke Holjević i knjižničarke te im tako uljepšali ovo blagdansko vrijeme. Zahvaljujemo svim učenicima i profesorima koji su na bilo koji način sudjelovali u božićnim humanitarnim aktivnostima. Zahvaljujemo ravnatelju koji nam je omogućio provedbu svih planiranih aktivnosti.

h1h5h10

IMG-4b86deb18dc3be9e0e78315476ffce28-VIMG-86a3af905b0017695ae8dff33e726ef5-V

Drago nam je što su naši učenici prepoznali humanost i pomaganje kao temeljne vrijednosti kojima postajemo bolje osobe, a čime smo potvrdili glavne ishode naših aktivnosti. I ovo polugodište ćemo nastaviti s humanitarnim djelatnostima, vodeći se poznatim citatom Majke Terezije: ,,Nije važno činiti velike stvari, već male stvari s velikim srcem!''

Izvannastavne aktivnosti

Kontakt

Tajništvo: 043.241.578 (administratorica)   
                043.220.175 (tajnica)   
Psiholog i pedagog: 043.221.310    
Zbornica: 043.220.945    
Ravnatelj: 043.241.088                
Fax:     043.220.946

Email: ured@gimnazija-bjelovar.skole.hr