XIX. državno Natjecanje iz povijesti

E-mail Ispis PDF

XIX. državno Natjecanje iz povijesti ove je godine  održano u Makarskoj od 25. do 27. travnja, a škola domaćin bila je OŠ oca Petra Perice. Iz Gimnazije Bjelovar na Natjecanje je pozvano troje učenika: IMAG0206Matija Drmić (1.skupina), Martina Špiranec (2. skupina) u pratnji mentorice prof. T. Grgičin i Josip Imbrišak (3.skupina) u pratnji mentorice prof. M. Štimac. Natjecatelji, mentori i ostali sudionici natjecanja bili su smješteni u Hotelu Dalmacija koji je opravdao svoj status luksuznog hotela. IMAG0167

Prvi dan natjecanja bio je rezerviran za smještaj sudionika natjecanja u sobe i svečano otvorenje natjecanja koje je održano u obližnjem Hotelu Meteor. Ono najvažnije za nas natjecatelje, pisanje testa, zbilo se  idući dan u prostorijama OŠ oca Petra Perice od 9 do 10 sati. Nakon testa imali smo slobodno vrijeme do ručka, a nakon ručka zajedno s mentorima išli smo u obilazak grada. Posjetili smo franjevački samostan, Malakološki muzej, upravu Parka prirode Biokovo i vozili se brodom do Baške Vode i natrag. Oko 18 sati vratili smo se u hotel vidjeti ono najvažnije: privremene rezultate. Matija Drmić osvojio je 2. mjesto u skupini prvih razreda, Martina Špiranec 4. mjesto u skupini drugih razreda, a Josip Imbrišak 1. mjesto u skupini trećih razreda. Nakon objave privremenih rezultata, natjecatelji su imali pravo uvida u testove i mogućnost žalbe.  Zadnji dan natjecanja bio je rezerviran za svečano zatvaranje natjecanja i proglašenje pobjednika, a prije toga imali smo slobodno vrijeme koje smo iskoristili za šetnju gradom i rivom. Poslije ručka krenuli smo put Bjelovara iz prelijepe Makarske koja će nam zauvijek ostati u lijepom sjećanju.   
                                                                                                           

 

 

 

Josip Imbrišak, 3.b

Izvannastavne aktivnosti