,,TULUM S(L)OVA''

Gimnazija Bjelovar započela je novi ciklus projekta Tulum s(l)ova.
Noćnim čitateljskim susretom u školskoj knjižnici Gimnazije Bjelovar započeo je neobični projekt poticanja čitanja iz užitka naglas Tulum s(l)ova. U knjižnici Gimnazije Bjelovar po prvi put održan je uvodni noćni čitateljski susret koji označava početak ciklusa Tuluma s(l)ova. Uz obvezno ceremonijalno čitanje iz užitka naglas učenici su se preko Skype servisa družili s Graditeljskom, prirodoslovnom i rudarskom školom Varaždin čitajući jedni drugima.

t1 4 t1 3

Nakon igre upoznavanja i igre koncentracije uslijedilo je ceremonijalno čitanje. Čitalo se u kasnim večernjim satima u ugodnom okružju školske knjižnice pod slabim svjetlom upaljenih svijeća. Svatko si je izabrao ulomak iz najdraže knjige koji je htio podijeliti s drugima. Nakon čitanja učenici su sudjelovali u drugim aktivnostima koje su vodile školska knjižničarka Biljana Barišić Mudri te profesorice hrvatskoga jezika Ivana Peulja i Mirjana Maretić.
Ovdje projekt ne završava. Slijede čitanja učenika na javnim mjestima, u udrugama, ustanovama i poduzećima tijekom školske godine. Za sve aktivnosti dobivene su suglasnosti roditelja. Provedbom ovog projekta školske knjižnice doprinose kulturnim aktivnostima u svojoj lokalnoj zajednici, nudeći neobičnu kulturnu uslugu – čitanje naglas iz užitka.

t1 1 t1 2

Tajništvo: 043.241.578