Tjedan swinga

E-mail Ispis PDF

Od 14. do 18. prosinca 2015. naši su učenici s mentoricom Vesnom Krgović, prof. obilježili tjedan swinga. Eru swinga predstavili su nam kroz predavanja, interaktivne radionice glazbe i plesa te projekcije filmova.
Ponedjeljak, 14. prosinca 2015.
    Učenici su nas u školskoj kupoli uveli u tjedan swinga. Pokazali su kako su se ljudi prije odijevali, kako su provodili vrijeme u jazz barovima, pjevajući i plešući. Pogledali smo i isječke iz filmova kako bismo doživjeli atmosferu 30-ih godina dvadesetog stoljeća. Zatim su nam kroz povijest ispričali razvoj ere swinga i najavili događanja koja slijede: radionice plesa i slušanja, projekcije filmova, predavanje o stilu odijevanja…

Utorak, 15. prosinca 2015.
    U prijepodnevnoj smjeni učenici četvrtih razreda sudjelovali su  na predavanju i slušaonici. Učenike je s razdobljem swinga upoznao Bruno Bišćan, 3. d.
Zatim smo imali priliku otići na zabavnu radionicu na kojoj smo naučili korake swing plesova. Uz zabavne učitelje, partnere i partnerice, jazz glazbu i korake brzo smo savladali.

Srijeda, 16. prosinca 2015.
    U 13.10 u našoj kupoli održano je predavanje o modi. Učenici su mogli vidjeti i naučiti kako su se ljudi prije odijevali. Program je vodila učenica Ivona Lovrić, 3. d i  oduševila nas je, potrudivši se dočarati nekadašnji stil odijevanja.Četvrtak, 17. prosinca 2015.
    Održana je projekcija filma Glenn Miller Story. Ali to nije bila uobičajena projekcija, već ju je Bruno Bišćan komentirao i tako zainteresirao mnoge učenike da uistinu prate film i uživaju u njemu.

Petak, 18.prosinca 2015.
    S velikim iščekivanjem dočekali smo finale tjedna swinga. Nakon prethodnih događanja pretpostavljali smo kako je već sve više-manje viđeno ili rečeno, ali naši su nas učenici ponovno uspjeli iznenaditi i oduševiti.
Profesori i učenici bili su odjeveni u stilu 30-ih godina, a učenici su se maksimalno potrudili kako bi svojim školskim prijateljima dočarali doba swinga, i naravno da im je to ponovno uspjelo. Kupolom su odjekivale razne pjesme, koje su svirali i pjevali učenici naše škole. Svaka čast svim profesorima i učenicima koji su se potrudili vratiti nas u doba swinga, hvala im što su nas kroz tjedan dana podsjetili na to kako se prije živjelo, odijevalo i zabavljalo. A pomogli su nam i da zaboravimo na „školske brige“ i prepustimo se blagdanskom raspoloženju.


            Lucija Šogorić, 1. c

Izvannastavne aktivnosti