Jezični kamp u Zadru za prve DSD-razrede

E-mail Ispis PDF

IMAG8006

U Zadru je od 7. - 9.2. 2019. održan jezični kamp za učenike prvih DSD-razreda. Sudjelovalo je oko 90 učenika iz cijele Hrvatske, a iz naše je škole na kampu sudjelovalo 8 učenika u pratnji nastavnika Roberta Poljana. Tema kampa bila je Zadar u pjesmi (Zadar im Gedicht). Učenici su u skupinama odabrali jedan zadarski motiv te o njemu izradili plakat i napisali pjesmu na njemačkom i hrvatskom jeziku. Zadnji su dan učenici i nastavnici odabrali najbolje plakate i najbolje pjesme. Učenik Jan Posavac iz 1.c razreda radio je u skupini koja je osvojila treće mjesto, a učenica Iva Galić iz 1.e razreda je sa svojom skupinom osvojila prvo mjesto. Jezički kamp organizirao je Središnji ured za školstvo u inozemstvu (ZfA - Zentralstelle für das Auslandsschulwesen) uz potporu Bavarskog ministarstva za nastavu i kulturu (Bayerisches Staatsministerium für Unterricht und KIMAG7999ultus).

IMG-20190209-WA0003

Izvannastavne aktivnosti